Hayatımızın her anında yaşamımızdan bir  parça haline gelen kombi ve ıstma sisteminden randıman alabilmenin tek yolu periyodik bakımlarının tam yapılmasından geçmektedir. Kombi sistemleri çalışma özelliklerinden dolayı dış etkenlerle ilişkisi sistemin ağırlaşmasına ve hantallaşmasına yol açmaktadir. Ancak sağlıklı ve düzenli bakım gören bu sistemler de, tam sonuç alınabilir. Kombi  sistemleri mantık olarak aynı çalışma düzeneğinde olsalar da, marka farklılıklarından doğan tamamen kendisine özgün bir düzeneğe ve parça yapısına sahiptir. Böyle bir durumda ancak güvenilir, kurumsal servislerle iletişime geçmek gerekir.

SERVİSBAK  Termoteknik Kombi Servisi, uzman teknik servisi ile irtibata geçmeniz durumunda tüm bakım onarım işlerinizi firma güvencesi altında yaptırabilirsiniz. Tüm marka ve modellerde servisimiz vardır. Yedek parça stoklarımızın geniş olmasından dolayı bekletme söz konusu olmayacaktır. İhtiyacınıza anında ve hızlı cevap almak istiyorsanız kombi teknik servisimize bir telefon kadar yakınsınız demektir.

SERVİSBAK Termoteknik Kombi Servisi kapsamında; kombi tamiri, petek temizleme uygulaması, yedek parça değişimi ve kombi bakımı hizmeti veren şirketimiz; TSE hizmet yeterlilik belgesi taşımaktadır.
Garantili SERVİSBAK Termoteknik kombi servisi uygulaması ile servis sonrası ücretsiz destek veren şirketimiz; kombide sonradan meydana gelebilecek arızalara ve verim düşüşüne karşı, müşterilerini garantiye almaktadır.
Kombideki verimi artırmak ve peteklerin her bölümünün eşit şekilde ısıtmasını sağlamak için petek temizleme uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Kombi bakım uygulamaları kapsamında, petek temizliği işlemi de yapan SERVİS BAK Termoteknik Kombi Servisi, peteklerin düşük ısıda dahi yüksek sıcaklık vermesini sağlamaktadır.
Kombi arıza giderme ekibi ile farklı kombi markaları ve türlerinde görülen sorunları etkili bir şekilde çözen SERVİSBAK Termoteknik Kombi Servisi, kombinin verimini artıracak uygulamalar da yaparak, doğalgaz faturalarının düşmesini ve kombinin yüksek performans göstermesini  sağlayacak uygulamalar yapmaktadır.
Düşük ısıda yüksek sıcaklık sağladığı için tercih edilen yoğuşmalı kombiler için fan tamiri hizmeti veren şirketimiz, arızalı fan motorlarını kısa sürede onarmakta ve yoğuşmalı kombi modellerinin yüksek performansta çalışmasını sağlayacak uygulamalar yapmaktadır.
 
TERMOTEKNİK KOMBİ ARIZA KODLARI

Termoteknik Logic Kombi Arızaları

Logic F-6 Arıza Kodu: Dış Sensor Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic F-7 Arıza Kodu: Düşük Ana Voltaj Elektrik kurumuna ya da uzman bir elektrikçiyle başvurun. Voltaj dalgalanmalarının sık olduğu yerlerde regülatör kullanınız.

Logic  F-9 Arıza Kodu: Anakart Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic L-5 Arıza Kodu: Kombi 15 Dakikada Yeniden Başlıyor 1.. Sigortayı kapatıp / açın. 2. Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic L6 Arıza Kodu: Yanlış Alev Sinyali Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic C-0 Arıza Kodu: BCC Etkinleştirme Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic C-2 Arıza Kodu: BCC Hatası

Logic F-1 Arıza Kodu: Düşük Su Basıncı Çözüm 1. Sistem basıncının 1 ve 1.5 bar arasında olduğunu Düşük Su Basıncı Aşırı Isınma manometreden kontrol edin

Logic L-1 Arıza Kodu: Aşırı ısınma hatası. Petek vanalarını kontrol edin. Düzelme olmaz ise yetkili termoteknik servisi arayınız.

Logic F-2 Arıza Kodu: Alev Kaybı Ateşleme Yok 1. Gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin.

Logic L-2 Arıza Kodu: Ateşleme Yok. 5 defa peş peşe hata verir ve çalışma yok ise servisi arayın.

Logic F-3 Arıza Kodu: Fan Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic F-4 Arıza Kodu: Gidiş Termistörü Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin

Logic F-5 Arıza Kodu: Dönüş Termistörü Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Termoteknik Termoplus Kombi Hataları

A01 Arıza Kodu: Ateşleme gerçekleşmemiştir. gaz kesikliği ya da elektornik kart arızası olma ihtimali yüksektir. Önce resetleme yapınız, sonra Termoteknik servisi arayınız.

A03 Arıza Kodu: Termoteknik kombi emniyet termostatı arızasıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E03 Arıza Kodu: Termoteknik kombi hava prostatı arızasıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E05 Arıza Kodu: Termoteknik kombi kalorifer çıkış suyu ntc sensörü arızasıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E06 Arıza Kodu: Termoteknik kombi kullanım suyu sensör hatası uyarısıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E10 Arıza Kodu: Termoteknik kombi düşük su basınç uyarı ikazıdır.

E26 Arıza Kodu: Termoteknik kombi aşırı ısınma hatasıdır. Termoteknik servisimizi arayınız

Termoslim Kombi Arıza Kodları 

E2 Arıza Kodu:  Kombi ateşleme arızası ile ilgili arıza kodudur. Ekranda bu hata belirdiğinde reset tuşuna 3.sn basılı tutunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. 3 defa art arda denemeniz sonuç vermiyorsa, termoteknik yetkili servisi arayınız.

E5 Arıza Kodu: Termoteknik kombi için fan devresi ve hava prostat arızaları ile ilgili hata kodu ekranda yanıp sönmeye başlar. Bu durum da reset tuşuna basılı tutmanız pek bir fayda etmez. Ara ara ekranda belirebildiği gibi, sürekli olarak da kalabilir. Lütfen termoteknik yetkili servisimizi arayınız.

 

İstanbul Termoteknik Kombi Servisi hizmeti verdiğimiz ilçeler aşağıda sıralanmıştır.

Ataşehir,  Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu